Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 750,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
Tuya - první kroky s aplikací
04.06.2018
Tuya - první kroky s aplikací
Pro Android i iOS jsou k dispozici 2 aplikace “Tuya Smart” a “Smart Life - Smart Living”, které jsou v podstatě stejné. číst celé
Co je Tuya
01.06.2018
Co je Tuya
Tuya je nová platforma pro internet věcí. Je to v podstatě konkurence eWeLinku. číst celé
Vytvoření nového účtu eWeLink
23.02.2018
Vytvoření nového účtu eWeLink
Nedaří se vám registrace do aplikace eWeLink? Připravili jsme pro vás bodový návod jak postupovat. číst celé
Zobrazit všechny články


Výhradní distributor značky Sonoff pro ČR a Slovensko

Jak automatizovat a vzdáleně ovládat svoji domácnost či kancelář bez složitých instalací, programování a vysokých investic.

Pokud hledáte chytré osvětlení, výrobky jako je chytrá zásuvka, chytré vypínače na měření spotřeby elektrické energie, zařízení, která spolupracují s Google Home, Google Assistant nebo s Amazon Alexa, pak jste tady správně.

Naleznete zde kompletní sortiment chytrých vypínačů Sonoff, které Vám umožní řídit elektrické spotřebiče tzv. "inteligentně" na dálku pomocí Vašeho mobilního telefonu.

Jediné, co k tomu potřebujete jsou naše chytré vypínače, mobilní telefon nebo tablet (iOS nebo Android), přístup k internetu a mobilní aplikaci eWeLink, jejíž stažení a používání je naprosto zdarma.

Celý systém využívá jedno z nejspolehlivějších a nejbezpečnějsích cloudových prostředí Amazon Web Services (AWS) a je také naprosto zdarma.

__________________________

Přečtěte si, jak nás hodnotí naši zákazníci
Poslední recenze z Heureka

  1. Úvod
  2. Otevírání okna hlasem
Otevírání okna hlasem

Ovládejte okno svým hlasem

Pokud vlastníte hlasového asistenta jako je například Google Home nebo Amazon Alexa, můžete ovládat SMARWI pomocí hlasových příkazů.

Icon tower google

Pomocí volání API je možné nastavit například v systému IFTTT reakci na hlasové příkazy asistentů. Asistent potom reaguje například na příkaz typu "OK Google, open my window in livingroom" a SMARWI příkaz ihned vykoná.

Jak to udělat, aby SMARWI reagovalo na mé hlasové příkazy? 

Tento příklad použití SMARWI předpokládá, že vlastníte nějakého hlasového asistenta (Amazon Alexa či Google Home).

Nejprve se musíte registrovat do služby IFTTT (https://ifttt.com). To uděláte velmi snadno pomocí svého již existujícího Google nebo FB účtu.

IFTTT je portál a platforma pro služby a aplikace, která Vám umožní propojovat zařízení podporující volání API se službami a funkcemi různých aplikací a podobně. Zní to složitě, ale vše je založeno na jednoduchém principu "Pokud nastane toto, udělej tamto". Odtud i samotný název IFTTT, tedy „if this then that“. 

Po registraci si stáhněte aplikaci IFTTT (k dispozici pro AppStore i GooglePlay) do svého telefonu a přihlaste se pomocí svého účtu. Níže popsaný příklad  je určen pro asistenta Google Home, nicméně v případě Amazon Alexi je postup totožný.

Vyhledejte v IFTTT aplikaci Goggle Assistant a zaregistrujte svůj Google home.

Vše potřebné máme zaregistrováno a nyní si v pár krocích ukážeme, jak vytvořit Applet (tak se v IFTTT nazývá jednoduchý set pravidel pro vykonávání nějaké úlohy).

Náš applet bude dělat toto: Když požádáte svého asistenta aby zavřel okno v kuchyni, on předá přes IFTTT příkaz SMARWI, které automaticky zavře určené okno.

IFTTT Google assistant 1a2 small

1) V IFTTT aplikaci vyberte My Applets a vytvoříme nový applet pomocí tlačítka "". Vybereme "this", tady nejprve určíme podmínku "Když nastane toto".

2)  Vyhledáme a zvolíme aplikaci Google Assistant.

IFTTT Google assistant 3a4 small

3) Vybereme možnost "Say a simple phrase", tedy "Vyslovte jednoduchou frázi".

4) Google Home neumí doposud mluvit česky, vložíme různé anglické varianty věty "Zavři okno v kuchyni" tedy "Close window in the kitchen". 

IFTTT Google assistant 5a6 small

5) Nyní určíme to, co se má při splnění naší podmínky vykonat "udělej tamto" a vybereme "that" 

6) Pomocí vyhledávání najdeme aplikaci s názvem "Webhooks". Webhooks slouží ke spouštění URL odkazů. Umí tudíž i zavolat API, které zavře naše SMARWI. Ve Webhooks zvolíme Make a web request.

 IFTTT Google assistant 7a8 small

7) Do pole URL je třeba zadat API adresu se správně vyplněnými parametry pro Váš účet a konkrétní SMARWI. Syntaxe pro API které ovládá SMARWI je tato:

https://vektiva.online/api////<open|close|stop>.  Návod jak správně vytvořit  a vyzkoušet tento příkazový řádek pomocí Vašich vlastních registračních údajů z vektiva.online, naleznete v online návodu.  Dále na stránce Webhooks vyberte Metodu "Post" a jako Content Type vyberte "text/plain"

8) Applet nazapomeňte uložit tlačíkem Finish. Případně si jej můžete individuálně pojmenovat a rozhodnout zda chcete notifikace, pokud se applet aktivuje.

Máme vytvořený applet na zavírání okna hlasovým příkazem. 

Jakmile se Vám toto podaří jednou nastavit a uvidíte jak funguje celá logika v praxi,  je nastavení další podmínky otázkou cca jedné minuty.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.