Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
Tuya - první kroky s aplikací
29.09.2021
Tuya - první kroky s aplikací
Pro Android i iOS jsou k dispozici 2 aplikace “Tuya Smart” a “Smart Life - Smart Living”, které jsou v podstatě stejné. číst celé
Vytvoření nového účtu eWeLink
10.06.2021
Vytvoření nového účtu eWeLink
Nedaří se vám registrace do aplikace eWeLink? Připravili jsme pro vás bodový návod jak postupovat. číst celé
Co je Tuya
20.05.2021
Co je Tuya
Tuya je nová platforma pro internet věcí. Je to v podstatě konkurence eWeLinku. číst celé
Zobrazit všechny články


Výhradní distributor značky Sonoff pro ČR a Slovensko

Jak automatizovat a vzdáleně ovládat svoji domácnost či kancelář bez složitých instalací, programování a vysokých investic.

Pokud hledáte chytré osvětlení, výrobky jako je chytrá zásuvka, chytré vypínače na měření spotřeby elektrické energie, zařízení, která spolupracují s Google Home, Google Assistant nebo s Amazon Alexa, pak jste tady správně.

Naleznete zde kompletní sortiment chytrých vypínačů Sonoff, které Vám umožní řídit elektrické spotřebiče tzv. "inteligentně" a na dálku pomocí Vašeho mobilního telefonu.

Jediné, co k tomu potřebujete jsou naše chytré vypínače, mobilní telefon nebo tablet (iOS nebo Android), přístup k internetu a mobilní aplikaci eWeLink, jejíž stažení a používání je naprosto zdarma.

Celý systém využívá jedno z nejspolehlivějších a nejbezpečnějsích cloudových prostředí Amazon Web Services (AWS) a je také naprosto zdarma.

__________________________

Přečtěte si, jak nás hodnotí naši zákazníci
Poslední recenze z Heureka

  1. Úvod
  2. Jak vybrat správný termostat
Jak vybrat správný termostat

Na začátku musím říct to, co říkám pokaždé – i když je instalace vcelku snadná, rozhodně doporučujeme svěřit ji odborníkovi.

Dále je potřeba vysvětlit, že není v našich silách znát včechny stávající kombinace typů topení, kotlů a termostatů, které se na našem trhu mohou vyskytnout. Z toho důvodu nejsme schopni odpovídat na velmi častý dotaz typu "Mám teď kotel X a k němu tento termostat ABC. Mohu použít váš termostat? Bude mi to fungovat?"

Na takový dotaz musí naše odpověď znít: poraďte se prosím s Vaším topenářem/elektrikářem, popřípadě dodavatelem topení/kotle a definujte požadavky na termostat. My Vám pak rádi a ochotně pomůžeme vybrat vhodný typ termostatu.

 

Termostaty z naší nabídky se dělí na dvě skupiny

  • Vhodné pro přímotopy
  • Vhodné pro kotle

Obě skupiny mají minimálně jednu společnou vlastnost – musejí být plnohodnotně napájeny – potřebují 230 V AC (fázi, nulu a některé i zem). WiFi termostaty bez napájení nebo na baterii se nedělají

 

Termostaty pro přímotopy

230 V AC jde do termostatu a po sepnutí jde těch stejných 230 V AC z termostatu do spotřebiče.

Přímotopem se v tomto smyslu rozumí jakýkoliv spotřebič, který se ovládá vypínáním a zapínáním napájecí fáze do max proudu 16 A. Mohou to být například elektrické radiátory, podlahové topné kabely, infračervené panely a zářiče, různé topné ventilátory, koupelnové elektrické žebříky (ne teplovodní, tedy připojené na topnou soustavu ohřívanou kotlem), ale také radiátorové hlavice a hlavice v rozdělovačích teplovodního vytápění (pokud jsou ovládány 230V AC) a podobně.

Termostaty vhodné pro přímotopy najdete v naší nabídce s označením

  • „Pro přímotopy“
  • „16 A“

Jsou to konkrétně tyto

Tuya:

eWeLink:

 

Termostaty pro kotle

I tento termostat musí být napájen samostatným přívodem 230 V AC. Tedy odpověď na vaše časté dotazy je, že “Nějaké 2 drátky z kotle” nestačí.

Základní vlastností tohoto termostatu je, že má na sobě, kromě kontaktů pro napájení, také 2 kontakty pro tzv. beznapěťové (nebo bezpotenciálové) spínání kontaktů kotle. Většina kotlů má nějakou sběrnici, nějaké kontakty a tam většinou najdeme 2 kontakty, označené např. „PR“ (prostorový/pokojový regulátor) a podobně. Pokud dojde ke spojení těchto dvou kontaktů, kotel začne topit. Jak již jistě chápete, pro tuto instalaci nemůžeme použít termostat pro přímotopy, protože by nám na tyto 2 nízkonapěťové (bezpotenciálové) kontakty pustil 230 V AC a mohlo by dojít k poškození kotle.

Termostaty vhodné pro kotle najdete u nás s označením

  • „Pro kotle“
  • „Dry contact“
  • „3A“

Konkrétně

Tuya:

eWeLink

Tuya termostaty je možné kombinovat s dalšími spínači Tuya. Velmi častá je kombinace se spínačem Tuya 5V/7-32V, který může snadno a (téměř) bezdrátově ovládat kotel v jiné místnosti na základě "pokynů" z termostatu. Bezdrátově zde znamená, že mezi termostatem a kotlem nemusí být vedeny žádné vodiče. V aplikaci Tuya je možné vytvořit scénu, která na stav "topit" na termostatu zapne spínač Tuya 5V/7-32V a tím dojde k zapnutí kotle.

Obecně pro ovládání topení doporučujeme platformu Tuya, protože v tuto chvíli nabízí větší výběr vhodného HW a více možností programování.